آپدیت جی تی متریکس

آپدیت جدید سایت جی تی متریکس !

تغییرات بزرگ وب سایت رسمی gtmetrix

جی تی متریکس پس از گذشت سالها با تغییر در ساختار  وب سایت تخصصی خود  مکان های جدید آزمایش ، برنامه های پیشرفته را اضافه کرده است و جالب ترین نکته ، جایگزینی کتابخانه های قدیمی PageSpeed / YSlow با معیارهای Google’s Lighthouse – استاندارد مدرن امروز برای عملکرد وب است.

با استفاده از Lighthouse که موتور GTmetrix را تأمین می کند ، یک سیستم جدید امتیازدهی ایجاد شده که منجر به معرفی یک درجه جدید GTmetrix و همچنین امتیازات جدید سرعت و ساختار می شود.همچنین GTmetrix در حال طراحی مجدد گزارش گیری آن است تا داده های جدید Lighthouse را در آن جای داده، اطلاعات بیشتری اضافه شود تا GTmetrix بعنوان معیار صنعت برای عملکرد وب تأیید می شود.

تغییر به Lighthouse ؟

در گذشته جی تی متریکس ( GTmetrix ) صفحه شما را بر اساس میزان پایبندی خود به بهترین روشهای PageSpeed و YSlow برای عملکرد وب ، امتیاز می داد.در حالی که این کتابخانه ها در گذشته به خوبی به ما خدمات ارائه داده اند ، در درجه اول به این موضوع توجه دارند که صفحه شما برای سرعت (یا ساختار) به خوبی ساخته شده است و نه اینکه در واقع برای کاربران شما چقدر سریع بارگیری می شود.

در نتیجه ، مواردی وجود داشت که برخی از سایت ها امتیازات PageSpeed / YSlow بالا را کسب می کردند اما به آرامی بارگیری می شدند. با استفاده از وب سایت های مدرن از ارائه مشتری و سایر استراتژی ها ، ممکن است زمان بارگذاری کامل لزوماً مربوط به معیار اندازه گیری عملکرد سایت شما نباشد.

تغییرات gtmetrix

به همین دلیل است که شما باید امتیازات PageSpeed و YSlow را فقط  به عنوان نیمه جنگ در نظر بگیرید ، زیرا پارامترهای دیگری بر سرعت بارگذاری سایت شما تأثیر می گذارند. با این حال ، با نمرات برجسته در گزارش  جی تی متریکس ( GTmetrix ) ، آنها به طور طبیعی به نقطه کانونی کل عملکرد صفحه شما تبدیل شدند.به طور کلی ، وب مدرن پیچیده تر است و برای ارزیابی عملکرد سایت نیاز به رویکرد ظریف تری دارد ، خصوصاً روشی که بیشتر روی تجربه کاربر متمرکز باشد.

ابزار منبع باز گوگل-Lighthouse ؟

Lighthouse ابزار منبع باز گوگل است که در سال ۲۰۱۶ راه اندازی شد و استاندارد مدرن را در آزمایش عملکرد وب نشان می دهد. Lighthouse صفحات وب را به طرق مختلف و با تمرکز ویژه بر روی تجربه کاربر تجزیه و تحلیل می کند. معیارهای Lighthouse متمرکز بر نقاط عطف بارگیری صفحه اصلی طراحی شده اند که منعکس کننده درک عملکرد هستند.

Lighthouse

برخلاف PageSpeed و YSlow ، معیار Lighthouse بررسی می کند که آیا یک صفحه از دید کاربر سریع است یا خیر. این تغییر معیار به GTmetrix امکان می دهد محدودیت اصلی کتابخانه های PageSpeed و YSlow را که بیشتر به چگونگی ساخت سایت شما برای عملکرد متمرکز است ، برطرف کند.با انتقال به gtmetrix ، Lighthouse همچنین به صورت برجسته Core Web Vital (اعضای حیاتی هسته وب) های جدید را ارائه می دهد که مهمترین معیارهای بهینه سازی از نظر  گوگل خواهد بود.در ادامه  گوگل حتی اعلام کرده است که Core Web Vital  احتمالاً بر الگوریتم رتبه بندی صفحه آنها تأثیر خواهد گذاشت.

چه تغییراتی در نسخه های آینده  gtmetrix وجود دارد؟

در ادامه تغییرات بزرگ جی تی متریکس ( GTmetrix ) ، حرکت آن به سمت Lighthouse خود را به صورت یک درجه کاملاً جدید از GTmetrix نشان می دهد که نمرات سرعت و ساختار را در یک معیار واحد قرار می دهد و عملکرد کلی وب سایت شما را بهتر نشان می دهد.امتیاز جدید سرعت نشان دهنده سرعت بارگیری صفحه از دید کاربر است و اساساً با امتیاز عملکرد Lighthouse قابل مقایسه است. از طرف دیگر ، امتیاز جدید ساختار ، ارزیابی انحصاری gtmetrix از چگونگی پایبندی صفحه به بهترین روشهای عملکرد وب است.

جی تی متریکس

این امتیازات همراه با Core Web Vital به طور برجسته ای در بالای گزارش جدیدجی تی متریکس ( GTmetrix ) نمایش داده می شود. در گزارش جدید سه زبانه جدید با نام های Summary و Speed و Structure اضافه می کند.

تب summary:

جی تی متریکس صفحات

تب speed:

جی تی متریکس برگه

تب Structure :

جی تی متریکس

مناطق آزمون

همراه با معیارهای جدید و گزارش تغییرات ، نسخه آینده جی تی متریکس ( GTmetrix ) پانزده مکان تست برتر (Premium) در سراسر جهان اضافه می کند که تنها با برنامه های پیشرفته(PRO plans) جدید در GTmetrix  در دسترس است.

برنامه های Legacy Bronze ، Silver ، Gold و Custom به مناطق آزمون جدید جی تی متریکس ( GTmetrix ) دسترسی نخواهند داشت.

gtmetrix-premium-test-locations-1

در حال حاضر ، جی تی متریکس ( GTmetrix ) قصد دارد مناطق آزمایش را در مکان های زیر فراهم کند:

 • آمریکای شمالی:
  سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا ، ایالات متحده آمریکا
  Cheyenne، WY، ایالات متحده آمریکا
  شیکاگو ، ایلی ، ایالات متحده آمریکا
  دنویل ، VA ، ایالات متحده آمریکا
  شهر کبک ، کانادا
 • اروپا:
  امستردام. هلند
  پاریس، فرانسه
  فرانکفورت ، آلمان
  استکهلم سوئد
 • آسیا و اقیانوسیه:
  سنگاپور
  توکیو ژاپن
  بوسان ، کره جنوبی
  چنای ، هند
 • آفریقا :
  ژوهانسبورگ ، آفریقای جنوبی
 • خاورمیانه :
  دبی، امارات متحده عربی

این مکانهای جدید Premium فقط برای برنامه های پیشرفته جدید GTmetrix در دسترس خواهد بود. مکانها ممکن است تغییر کنند.

برنامه های پیشرفته (PRO plans) جدید

این به روزرسانی در Lighthouse همچنین با تغییرات جدیدی در پیشنهاد برنامه پیشرفته جی تی متریکس ( GTmetrix ) همراه است.

GTmetrix برنامه های پیشرفته خود را از زمان معرفی آنها در سال ۲۰۱۲ به روز نکرده است. GTmetrix با در نظر گرفتن بازخورد کاربران از طریق بررسی حساب  و تجزیه و تحلیل کاربرد، در حال جایگزینی برنامه های برنز ، نقره و طلا با ۶ پیشنهاد برنامه جدید متناسب با انواع علاقه مندی های افراد مختلف در وب است.

gtmetrix-new-plans

میانگین امتیازات
5/5

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

blank
مقالات

استراتژی رشد دوگانه

استراتژی رشد دوگانه رشد موفق مبتنی بر تلاش ۲ گانه است. در ابتدا #استراتژیکوتاه مدت با #هدف ترغیب رشد و دیگری استراژی میان مدت تا بلند

ادامه مطلب »
blank
مقالات

نقش بازاریاب دیجیتال

نقش بازاریاب دیجیتال  یک بازاریاب دیجیتال موفق باید بتواند در معرفی یک برند و جذب مشتری راغب، از تمامی کانال‌های رایگان و پولی در دسترس

ادامه مطلب »