طراحی اپلیکیشن

گوشی های همراه، تبلت و آیپدها نیز همانند سیستم های کامپیوتری نرم افزارها و برنامه های متعدد و مختلفی دارند که به آنها اپلیکیشن گفته میشود که همان معنا را میدهد و به اختصار به آن App گفته می شود.

اپلیکیشن موبایل که عمدتا با نام app از آن یاد می شود، نوعی نرم افزار کاربردی است که برای اجرا روی دستگاه های موبایل طراحی شده است. عمده اپلیکیشن های تلفن ها و تبلت های هوشمند خدماتی مشابه کامپیوترها را ارائه می دهند (مثل پخش ویدیو). اپلیکیشن ها معمولا نرم افزارهای کم حجم و با عملکرد محدود هستند، بعنوان مثال یک اپلیکیشن برای پخش ویدیو یا اپلیکیشنی که فقط دانلودهای شما را مدیریت می کند و به همین دلیل هم بسیار با سیستم های کامپیوتری یکپارچه متفاوت اند.

اپلیکیشن ها برای سیستمهای های اندروید و IOS ساخته شده اند که با وجود پیشرفتهای روزانه و آپدیت کردن آنها، امکانات آنها افزایش یافته و شما را بهتر یاری خواهند داد. با این وجود توسعه دهندگان اپلیکیشن ها این هدف را دنبال می کنند که یک اپلیکیشن را طوری طراحی کنند که برای انواع سیستم عامل ها و دستگاههای مختلف دیجیتال کاربردی باشد. مانند اپلیکیشن کروم که بعنوان مرورگر اینترنت برای دستگاههای pc و تبلت و موبایل قابل استفاده و قابل اجرااست.

حضوری قوی با اپلیکیشنی متفاوت

ما را در  آپارات + پادکست هااینستاگرام دنبال کنید

امروزه اپلیکیشن ها تنوع بسیار زیادی دارند بسته به اینکه کاربر چه نیازی دارد میتواند آن را دانلود و از آن استفاده کند و با آن نیاز خود را پاسخ دهد.در نظر داشته باشیم که صرفا محدود به موبایل ها و تبلت ها نمیشوند. برای مثال اپلیکیشن هایی برای لوازم منزل مانند یخچال و لباس شوئی و ظرفشوئی و … بصورت خاص خود طراحی شده است.یا اپلیکیشن هایی برای کنترل رفت آمدهای منزل و دفتر کار، یا تنظیم خودکار نور و دمای محیط طراحی شده اند. مثال جالب دیگر طراحی اپلیکیشنی توسط شرکت اپل است ، تحت عنوان iBaby که در بالای تخت نوزاد نصب شده و حرکات کودک را تحت نظر میگیرد؛ با بیدار شدن او به مادر اطلاع میدهد و بنابر تشخیص و تنظیم آن ،میتواند موسیقی پخش کند و یا امکان صحبت والدین با فرزند را بوجود آورد.

اپلیکیشن های موبایل ارتباط مستقیم با پردازنده‎های سیستم عامل گوشی همراه دارند و مستقیماً درخواست‎های کاربران را انجام می‌دهند.

اپلیکیشن در حوزه کاری

هر کسب و کار برای حضور در حوزه اینترنت نیازمند یک پایگاه اطلاعاتی جهت معرفی و ارائه محصولات و یا خدمات خود میباشد که اهمیت وجود این پایگاه ایجاد توانایی برای کسب و کار در جهت محاسبه نرخ بازگشت از سرمایه میباشد .انتخاب نوع این پایگاه بستگی به نوع تقاضای مشتریان دارد که میتواند در قالب اپلیکیشن ، وب سایت ویا هر دو ارائه گردد .

 امروزه به دلیل استفاده بسیار زیاد افراد از تلفن ها و تبلت های هوشمند اپلیکیشن ها به دلیل سرعت و راحتی در استفاده ای که برای مشتریان به ارمغان می آورد یکی از پرکاربرد ترین ابزار ها در فضای دیجیتال تبدیل شده اند .

گروه آوای مارکتینگ با توانایی بالا در عرصه طراحی و اجرای اپلیکیشن های فروشگاهی و خدماتی شما مشتریان عزیز را میتواند در عرصه دیجیتال مارکتینگ با خدمات و پشتیبانی بصورت سالیانه همراهی نماید.


مزایای داشتن اپلیکیشن
معرفی برند
اپلیکیشن های موبایل از حرفه ای ترین روش های معرفی کسب و کار هستند. در واقع شما از این راه می توانید به معرفی برند خود پرداخته و ویترینی از محصولات و خدمات خود را برای مخاطبان به نمایش بگذارید.ارتباط مستقیم با مشتری از طریق اپلیکیشن موبایل این امکان برایتان وجود دارد تا مشتریان خود را از جدیدترین اتفاقات و رویدادهای مربوط به کسب و کارتان همچون تخفیف های فصلی، جشنواره ها و غیره مطلع سازید. همچنین می توانید با دریافت اطلاعات اعضای اپ ، پیام های از قبیل تبریک روز تولدشان ارسال نمایید. و یا اینکه برای مشتریانی که بیش از یک مبلغ خاص خرید می کنند، پیشنهادات ویژه قرار دهید.بیشتر دیده شوید.همانطور که گفته شده استفاده مردم از تلفن های هوشمند به طرز چشمگیری در حال افزایش است. بنابراین اگر بتوانید بصورت حرفه ای در این زمینه فعالیت کنید، قطعا نام برندتان بر سر زبان ها خواهد افتاد.

blank
blank