بازاریابی دیجیتال - Digital Marketing

شاید شما هم این روزها عبارت بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ را زیاد شنیده باشید.

خوب بازاریابی دیجیتال چیست؟

چرا کسب و کارها باید به سراغ این شیوه بازاریابی بروند؟

اصلا بازاریابی دیجیتال چگونه انجام می شود؟

بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ)

بازاریابی دیجیتال چیست :

 فرآیند شناسایی، پیش‌بینی و برطرف کردن نیازها و خواسته‌های مشتری میباشد که با بهره گیری از تکنولوژی و فن آوری های روز دیجیتالی همچون کامپیوترهای رومیزی ، گوشی های تلفن همراه و دیگر رسانه های دیجیتال و سیستم عامل های مختلف برای معرفی  و ترویج محصولات یا خدمات در بستر فضای مجازی ( اینترنت ) مورد استفاده قرار میگیرد .

دیجیتال مارکتینگبه زبان ساده بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ) شیوه جدیدی در دنیای بازاریابی و تبلیغات است. بازاریابی دیجیتال ، حرفه جدیدی نیست . این نوع بازاریابی با ورود وسایل الکترونیک به زندگی افراد شروع به شکل‌گیری کرد. اغلب افراد تصور می‌کنند که این نوع بازاریابی، تنها به بازاریابی محتوا و شبکه‌های اجتماعی محدود می‌شود. در صورتی که این موارد فقط بخشی از بازاریابی دیجیتال به حساب می‌آیند و تمامی زیر مجموعه ‌های این حوزه را دربر نمی‌گیرند.

نکته مهم اینجاست که بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ) با بازاریابی آنلاین یا اینترنتی متفاوت است. بازاریابی آنلاین فقط بصورت آنلاین و در بستر اینترنت اتفاق می افتد اما بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ) با استفاده از کلیه ابزارهای دیجیتال چه آنلاین و چه آفلاین امکان پذیر است. بنابراین بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ) شامل تمامی تلاش‌های بازاریابی است که از طریق دستگاه‌های دیجیتالی  و اینترنت انجام میگردد .

بازاریابی دیجیتال چیست :

کسب و کار های اینترنتی روز به روز در حال افزایش هستند و درحال حاضر به سرعت جایگزین کسب و کار های سنتی می شوند. پس بهتر است به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود باشید. چرا که در شرایط موجود بهترین گزینه است و بهتر است بدانید که هرچقدر این فرآیند را عقب بیندازید، رقبای بیشتری خواهید داشت و کارتان سخت تر خواهد شد. امیدواریم که به جای خواننده بودن، فردی عملگرا بوده و به زودی کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید.

مشاغل آنلاین نیازمند یک رویکرد و استراتژی منحصر به فرد هستند که  از طریق خدماتی همچون مشاوره به مشتری ارائه می شود تا همه جوانب تجارت آنلاین ، فناوری ها ، بازاریابی دیجیتال و سایر موارد مورد نیاز را بهتر بشناسند. مشاوران در مورد راه حل های تجاری ، استراتژی های بازاریابی و تحقیق های میدانی اقدام به پیاده سازی و از طریق روابط استراتژیک برای کمک به مشتریان در انجام عملیات و رشد آنلاین استفاده می کنند. گروه آوای مارکتینگ با مشاوران حرفه ای و استفاده از ابزار های روز دنیا و ارائه گزارشات دقیق در بازاریابی دیجیتال به شما کمک میکند تا در این امر خطیر سربلند و پیروز باشید .

چرا دیجیتال مارکتینگ مهم است؟

در ابتدا میتوان یکی از بزرگترین مزایای بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ  )مرقوم به صرفه بودن آن باشد شما با هر میزان بودجه ای میتوانید کسب و کار خود را در هر جا و هر زمانی به مشتریان معرفی نمائید .

گوشه کوچکی از مزایای دیجیتال مارکتینگ به شرح زیل میباشد :

  • ارائه انوع خدمات بصورت غیر حضوری و مدیریت ارتباط با مشتریان 
  • افزایش رضایتمندی و راحتی مشتریان
  • ایجاد برند یا نشان تجاری 
  • فروش مستقیم و عرضه سراسری به کل کشور
  • افزایش اثربخشی کانال فروش
  • بازار هدفمند با قابلیت توسعه بخشی
  • قابلیت اندازه گیری ( تحلیل و بررسی دقیق رقبا ) در کسب و کار
  • و در آخر میتوان گفت فعالیت در هر زمان و هر مکانی بدون هیچ محدودیتی در کسب و کار خود درآمد کسب کنید .